Aktualności

„Dajmy im wreszcie szansę”

Wpisane przez:

10/06/2013

Komentowanie jest wyłączone dla tego wpisu

„Dajmy im wreszcie szansę” przebudowa i modernizacja pracowni artystycznych Staszowskiego Ośrodka Kultury

Celem niniejszego projektu a zarazem koniecznością dla naszej placówki jest remont i wyposażenie pracowni artystycznych SOK na takim poziomie aby dać wreszcie mieszkańcom naszego miasta szansę na wysoki poziom uczestnictwa w kulturze i edukacji artystycznej uwarunkowany poza zasobami ludzkimi właśnie jakością infrastruktury kulturalnej. Projekt przewiduje: utworzenie pracowni muzycznej studia nagrań wraz z remontem zaplecza tj. sąsiadujących z pracowniami muzycznymi sanitariatów z korytarzem, przebudowę, wyposażenie i modernizację pracowni teatralnej sali kameralnej SOK, która dzięki odpowiedniej mobilnej aranżacji przestrzeni będzie pełnić także funkcje pracowni plastycznej i sali wystawowej. Realizacja projektu umożliwi wprowadzanie wysokich standardów działalności SOK , oraz stworzenie warunków dla uczestnictwa w kulturze różnych grup społecznych. Zwiększy rolę naszej instytucji w przestrzeni publicznej i wzmocni możliwość pobudzania aktywności obywatelskiej.

 

Projekt zrealizowano dzięki środkom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn

 

  

„SOKowirówka z klimatyzacją”

Od połowy lipca w Staszowskim Ośrodku Kultury rozpoczęły się prace modernizacyjne. Dzięki dofinansowaniu MKiDN, w ramach projektu „Staszowska SOKowirówa z klimatyzacją” zainwestowane zostało przeszło 150 tys. zł. Projekt zakłada zakup i instalację dodatkowego oświetlenia, urządzeń peryferyjnych dla akustyka oraz wyposażenie sceny w estradowy zestaw perkusyjny oraz wzmaczniacze gitarowy i basowy. Na sali widowiskowej zostanie natomiast wykonana klimatyzacja. Dzięki zabiegom modernizacyjnym, od 2013 roku, nasz ośrodek bardzo mocno podnosi standardy i może szczycić się coraz to atrakcyjniejszym i nowocześniejszym wyglądem, co cieszy zarówno pracowników SOK jak i naszych gości.

Projekt zrealizowano dzięki środkom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Rozwój Infrastruktury Kultury – Infrastruktury domów kultury”

mkidnZakończył się remont sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury! Inwestycja wykonywana była w ramach projektu „Staszowska SOKowirówka Kulturalna, czyli modernizacja domu kultury”. Plan modernizacyjny przewidywał wykonanie remontu sali widowiskowej, wymianę foteli, renowację podłogi oraz sceny. Zakupiony został również projektor i ekran kinowy. Zmienione jest oświetlenie i sprzęt nagłaśniający.

Unowocześnienie Ośrodka było możliwe dzięki: pozyskanej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Rozwój Infrastruktury Kultury – Infrastruktury domów kultury”, kwoty w wysokości 450 tysięcy złotych, oraz wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, który to przekazał 67500 zł, a także środkom własnym – 24153 zł. Wierzymy, iż działania te pozwolą w jeszcze większym zakresie realizować założenia statutowe Ośrodka i posłużą wszystkim miłośnikom kultury w naszej okolicy.

mkidn

 

Comments are closed.

 
 
 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial