Co roku, w styczniu, Polska staje się miejscem wyjątkowej mobilizacji społecznej i charytatywnej. Wtedy to odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednego z największych wydarzeń charytatywnych na świecie. ❤️❤️🎶

To święto solidarności, jedności i bezinteresownej pomocy. Również w Staszowie po raz kolejny orkiestra zagrała bardzo głośno. Wielki finał to dowód na to, że w Staszowie nie brakuje życzliwych serc. To święto ludzi dobrej woli, którzy gotowi są pomagać potrzebującym, niosąc im światełko nadziei w trudnych chwilach. Organizatorem był sztab nr 6145 przy Staszowskim Ośrodku Kultury. Wstępny wynik: 53 587 zł (z puszek wolontariuszy: 38.054,11, z licytacji w SOK – 8.030, pozostała kwota pochodzi z eskarbonki, licytacji Allegro). Najwięcej jako indywidualna wolontariuszka uzbierała Nadia Biniek – 6015,63 zł + 290 w eskarbonce i walutę obcą. Niesamowite, prawda? Wolontariuszka corocznie bierze udział w akcji, wiodąc prym w ostatecznych rozliczeniach. Najmłodszym wolontariuszem był niespełna 5-letni Szymon Chrapek z Sielca, do sztabu przyniósł ponad 900 zł. Dziękujemy wszystkim 19 wolontariuszom. Pieniądze wspólnie z pracownikami SOK liczył Bank Spółdzielczy w Staszowie. Pieniądze zbierali ponadto: OSP Staszów (8519,76 zł), Zespół Szkół Ekonomicznych, szkoły podstawowe w Kurozwękach i Mostkach, KGW Wisienki z Wiśniowej Poduchownej, Morsy Staszów. Orkiestra dęta KiZChS „Siarkopol”Grupy Azoty przemaszerowała ulicami miasta; nad bezpieczeństwem czuwała policja. Ponadto zawodowi strażacy w dniu finału zorganizowali pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego. A przed budynkiem szaleństw nie było końca: grochówka, słodkości, morsowanie i tańce.

O godzinie 16:00 na sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury rozpoczął się koncert finałowy 32. Finału WOŚP. Podczas koncertu wystąpili dla Was: uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. St. Moniuszki w Staszowie, chór dziecięco-młodzieżowy, zespół śpiewaczy „Na ludową nutę”, klub piosenki „Rytm”, Orkiestra Dęta SOK. Towarzyszył im zespół w składzie: Wacław Gogola (przygotowanie zespołu), Dariusz Jońca, Grzegorz Chyc, Tomasz Kozioł oraz Hubert Kos. Przeprowadzono wówczas licytacje gadżetów, usług itp. Hojnie przekazali je lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy. Obsługę techniczną wydarzenia zapewnili: Krzysztof Kos KOS Technika Estradowa.

W wydarzeniu uczestniczył burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć. Koncert i licytacje poprowadzili: Anna Gogola – dyrektor SOK oraz szef sztabu Dominik Rożek.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za życzliwość. ❤️❤️