Czy Jan Sebastian Bach grałby dziś jazz? Tego się nie dowiemy. Wiemy natomiast, że w czwartek, 21 września o godzinie 18.00 w Staszowskim Ośrodku Kultury wystąpi Bach Jazz Collective. To projekt zrzeszający doświadczonych muzyków, pokolenia nowego jazzu, którzy zmierzą się z muzyką słynnego kompozytora ery baroku.

Zespół tworzą doświadczeni muzycy, którzy koncertowali z najwybitniejszymi przedstawicielami światowej sceny jazzowej i rozrywkowej. Nowe interpretacje kompozycji Bacha to pewnego rodzaju zabawa dwoma gatunkami. Opracowania otwartych form to hołd składany słynnemu kompozytorowi i uznanie jego geniuszu. To zabawa dźwiękiem, frazą, artykulacją i mistrzowskimi popisami we współpracy z instrumentami. Bach łączy nietknięty zapis mistrza, z klasycznym jazzem aż do free jazzowych uniesień. Tego rodzaju eksperymenty pokazują, że jego muzyka jest absolutnie ponadczasowa i niezwykle wyrazista. Pomiędzy barokowymi kompozycjami mistrza z Lipska a estetyką muzyki jazzowej występuje mnóstwo analogii, o czym będą mogli przekonać się fani tego rodzaju projektów.

Zespół tworzą: Bartek Halicki – puzon; Witold Janiak – organy Hammonda oraz Kamil Miszewski – perkusja.

W ramach koncertu o godzinie 16:00 artyści poprowadzą warsztaty muzyczne dla Staszowskiej Orkiestry Muzycznej oraz dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Staszów.

Gorąco zachęcamy do udziału w koncercie oraz warsztatach muzycznych!

Projekt dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury
Interwencje. Edycja 2023.