Z radością ogłaszamy benefis z okazji 35-lecia pracy artystycznej i społecznej Józefa Żaka – artysty, rzeźbiarza, autora książek, twórcy ludowego i regionalisty, który nieodłącznie wpisał się w historię naszego regionu.

Pan Józef jest utalentowanym artystą, jego rzeźba w formie i treści nawiązuje do dawnej sztuki ludowej ze szczególnym upodobaniem tematów sakralnych. Jest również pasjonatem historii i oddanym patriotą. Już od najmłodszych lat fascynował się regionalną historią i wojskiem, czego owocem są wydane liczne opracowania historyczne. Podczas długiego okresu aktywności społecznej i artystycznej uczestniczył w wielu konkursach, a jego prace zdobywały liczne nagrody i wyróżnienia.

Za swoją działalność społeczno-zawodową został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Pamiątkowym ,,Zwycięzcom”, Odznaką Okolicznościową ,,Zasłużony dla Miasta” (Staszów), Złotą Odznaką Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji, a także wieloma dyplomami.

Uroczysty jubileusz odbędzie się 17 maja o godz. 18:00 w Staszowskim Ośrodku Kultury. Pragniemy uhonorować jego zaangażowanie, pasję i nieoceniony wkład w kulturę i historię kulturalną naszego regionu. Niech ta wyjątkowa chwila będzie momentem pełnym wdzięczności i uznania dla niezwykłej drogi twórczej i życiowej Józefa Żaka.