Ze względu na czas epidemii Staszowski Ośrodek Kultury obecnie prowadzi wiele działań on-line. Staramy się również, by dotychczasowe zajęcia odbywały się z wykorzystaniem internetu. Uczniowie i uczestnicy zajęć mogą kontaktować się z instruktorami i uczestniczyć w zajęciach poprzez platformę https://sok.info.pl/class_online; ważne, by na swoim komputerze zainstalować Program Skype. Prowadzimy tu zajęcia z zakresu indywidualnej nauki gry na instrumentach w ramach Music Park, Klubu Piosenki, zajęcia plastyczne, zajęcia z historii sztuki.
Od 1 kwietnia na naszym fanpage’u uruchomiliśmy cykl bajkowy. W formie video w poszczególne wieczory czytamy dzieciom bajki, legendy o Ziemi Staszowskie, baśnie i podania.
Na naszej stronie i facebooku znajdziecie Państwo również aktualne wystawy wraz z opisem.
W okresie świątecznym dzieci i młodzież zapraszamy do internetowego wielkanocnego KONKURSU Z JAJEM, czyli na najładniejszą pisankę.
Na naszych stronach bez mała codziennie pożyteczne informacje ze świata kultury, działaniach muzeów, instytucji artystycznych, informacji przekazywanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o koncertach on-line, linki do bajek, filmów itp.