Dzień Matki to wyjątkowa data, piękne i szczególne Święto. Z tej wspaniałej okazji, specjalnie dla wszystkich mam, 26 maja w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyło się wydarzenie składające się z koncertu muzyki filmowej oraz wernisażu fotografii.

Na dużej scenie wystąpił dla nas duet wykształconych, działających czynnie muzyków, współpracujących ze sobą od wielu lat – Sylwia Przetak i Michał Grobelny.

Zabrzmiała przepiękna muzyka, pełna gama emocji i uczuć wykonana specjalnie w tym wyjątkowym dniu, utwory dedykowane Mamom, kobietom, przepiękne duety, popisowe występy solowe, słowem – muzyczny bukiet najpiękniejszych, pachnących kwiatów🌷 Usłyszeliśmy doskonale do dziś pamiętane i uwielbiane przez szeroką publiczność piosenki z filmów i musicali, m.in.: „Dumka na dwa serca”, „Ktoś między nami”, „Tańcz, ma Esmeraldo” czy „Wspaniały świat”.

Między utworami artyści umiejętnie łamali dystans z publicznością, zachęcali ich także do wspólnego śpiewania. Młodzi wykonawcy swym występem zyskali sobie wielu fanów za co zostali nagrodzeni owacjami na stojąco oraz poproszeni o bis.

Uroczyste życzenia wszystkim Mamom złożył także burmistrz Miasta i Gminy Staszów – dr Leszek Kopeć oraz dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury – Anna Gogola.

W drugiej części wydarzenia zaprosiliśmy gości na wernisaż fotografii Grzegorza Sidła pn. „Pejzaż z natury minimalny”. Czarno-białe prace ukazują tereny województwa świętokrzyskiego w sposób minimalny. Biały śnieg, szare niebo, pojedyncze gałązki, krzewy i drzewa zachowują doskonałość proporcji. Autor fotografii opowiedział zgromadzonym o swojej inspiracji i motywacji, która sprawia, że tworzy oraz zaprosił do oglądania prac.

Grzegorz Sideł został wielokrotnie nagrodzony za swój talent otrzymał m.in. Grand Prix w konkursie „Świętokrzyskie w Kadrze” (2008) oraz wyróżnienie w drugiej jego edycji (2011), został trzykrotnie nagrodzony w Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym BWA Kielce „Przedwiośnie” w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego „Ponidzie”.

Wystawę „Pejzaż z natury minimalny” można oglądać w sali klubowej Staszowskiego Ośrodka Kultury.