Minęły już 44 lata kiedy Polak, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, zmieniał świat, wpłynął na lepsze postrzeganie świata, Kościoła, przełamywał stereotypy, uczył, by z uśmiechem rozpoczynać każdy dzień i w taki sam sposób rozwiązywać problemy. Uczył, gdzie jest dobroć, że w każdym człowieku można znaleźć przyjaciela, a tym samym Boga.

Od wielu lat próbujemy czcić pamięć św. Jana Pawła II. Również w Staszowie pragniemy podkreślić, że Jego myśl jest wciąż żywa w naszych sercach i umysłach. Stąd też w dniu wczorajszym odbyły się uroczystości z okazji Dnia Patrona.

W ramach obchodów w Staszowskim Ośrodku Kultury podczas wyjątkowego „Koncertu dla Papieża” wystąpiły dzieci i młodzież z placówek oświatowych, które dumnie noszą imię Patrona naszego miasta: z Przedszkola nr 3 w Staszowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Czajkowie, Zespołu Szkół Ekonomicznych. Wystąpił także Chór „ALEMA 8” z Przedszkola nr 8.

Przy wejściu na salę stanęło także stoisko Cukierni Poemat pani Zofii Kwiecień, przy którym można było zakupić przepyszne kremówki. Dochód ze sprzedaży został przekazany na zbiórkę na leczenie dla Michała Podymy.