Odkryj z nami fascynujący Świat kolorów, tajemnic światła i barw w SOWA Staszów – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności !🕵️🎨

Zapraszamy na eksplozję kolorów do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności👩‍🔬🚥. Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy na temat natury światła białego, mieszania kolorów oraz eksploracji fascynujących zjawisk kolorystycznych🧠🌈. Poprzez interaktywne doświadczenia, uczestnicy zdobędą wiedzę praktyczną i teoretyczną. ✅Zapoznamy się z krążkiem Newtona jako narzędzia do eksperymentowania, z rozkładem światła na poszczególne barwy i zjawiska dyspersji🔎🔴🟢🔵. ✅Wyjaśnimy i potwierdzimy doświadczeniami podstawy mieszania kolorów, ich przechodzenia i rozkładu. ✅Omówimy odcienie widzialne dla ludzkiego oka: (model RGB). ✅Przedstawimy ciekawostki związane z percepcją kolorów, takich jak iluzja optyczna i zjawiska kolorystyczne w naturze.

👉Warsztaty te nie tylko poszerzają wiedzę uczestników na temat fizyki światła i barw, ale także rozwijają ich zdolności obserwacyjne oraz kreatywne myślenie.

👉Poprzez praktyczne doświadczenia i interaktywne elementy, uczestnicy odkryją niesamowity świat kolorów, zdobywając jednocześnie umiejętności, które mogą być wykorzystane zarówno w dziedzinie nauki, jak i sztuki.👉Harmonogram warsztatów:15 – 19.04 – warsztaty dla grup zorganizowanych,20.04 – warsztaty dla osób indywidualnych (14:00 – 15:30).

👉Bilet wstępu: 15zł/os,

📍SOWA znajduje się przy ulicy Wysokiej 39, 28-200 Staszów, wejście B.

📞Więcej informacji pod numerem telefonu +48 735 236 197.

Zapraszamy!

————-

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 50 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2028