Wakacje powinny być dla dzieci czasem pełnym przygód i niezapomnianych wrażeń. 🎊 Zapewni Wam je Happy Bus, który zatrzyma się w parku im. A. Bienia 29-31 lipca i będzie otwarty w godzinach 10:00-17:00.
Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w fantastycznej zabawie!😄😄

Czekają Was 3 dni pełne atrakcji na świeżym powietrzu, takich jak:
* dmuchańce i trampoliny;
* gry planszowe;
* tworzenie popularnych „gniotków” i slime’ów;
* malowanie „buziek”;
* gry i animacje;
* warsztaty np. robienia bransoletek z muliny;
* zabawy z nauką jęz. angielskiego;
* konkursy z nagrodami;
* foodtruck.

W tym roku rusza jego dwunasta edycja pod hasłem „Wszyscy śmiejemy się w tym samym języku!” Główny cel to zapewnienie niezapomnianych wakacji i równych szans na rozwój najmłodszym w całej Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania.
Ponadto celami projektu są m.in.:
* umożliwienie im spędzenia czasu w kreatywny sposób,
* integracja międzykulturowa – nauka języka angielskiego,
* promocja dobrych praktyk,
* nauka tolerancji i akceptacji. Opiekę nad dziećmi na terenie mobilnego placu zabaw będą sprawować koordynatorzy i wolontariusze. Wśród nich znajdują się studenci z zagranicy rekrutowani m.in. przy współpracy ze stowarzyszeniem AIESEC. Udział jest bezpłatny.

Organizatorzy:
Fundacja Pomocy Dzieciom Happy Kids
Staszowski Ośrodek Kultury

Partnerzy:
Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
Starostwo Powiatowe

_______________________________________________________________

Happy Bus to letni projekt Fundacji Happy Kids, który jest organizowany nieprzerwanie od 2010 roku. Do 2021 roku swoim zasięgiem objął 131 przystanków, na których bawiło się łącznie 80.000 dzieci z różnych rejonów Polski.
W ciągu tych wszystkich lat towarzyszyli nam młodzi, zdolni ludzie ze wszystkich zakątków świata – z Grecji, Turcji, Hiszpanii, Chin, Indonezji, Malezji, Kambodży, Brazylii, Egiptu czy Tajlandii i wiele, wiele innych. W tym roku Fundacja ma również specjalną misję: jako organizacja głęboko zaangażowana w pomoc ofiarom wojny na Ukrainie zamierza odwiedzić także ośrodki w Polsce, w których przebywają ukraińskie dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczych.