Niedziela Palmowa rozpoczyna okres przygotowań do świąt wielkanocnych. W Polsce uroczyście obchodzona jest od średniowiecza i wspomina pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
W tym dniu w Rynku odbył się Staszowski Jarmark Wielkanocny, a na nim: stoiska z degustacją potraw wielkopostnych i świątecznych przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, stroiki, rękodzieło artystyczne, palmy, warsztaty wykonywania pisanek, występ Kapeli Rodziny Korbanów oraz chóru dziecięco-młodzieżowego.
Podczas wydarzenia pojawił także kurek dyngusowy wykonany przez lokalnego artystę – Józefa Żaka. Chodzenie z kurkiem to polski zwyczaj, obecnie w naszym regionie mniej znany.
Zaprezentowano wystawę palm wielkanocnych, które zgłoszono do konkursu. Ogłoszono wyniki,
a wykonawcy z rąk Burmistrza i Miasta i Gminy Staszów otrzymali dyplomy wraz z nagrodami rzeczowymi. Prace wzięły udział w procesji palmowej.
Staramy się zrobić wszystko, by okres świąteczny wraz z wiosną jak najszybciej zagościły w naszym domach. Dziękujemy, że byliście z nami.
Organizatorami wydarzenia był Staszowski Ośrodek Kultury we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Staszowie oraz Parafią pw. św. Bartłomieja w Staszowie.

Fotorelacja w Galerii pod linkiem :https://sok.info.pl/2022-2/