W piątek 10 lipca zapraszamy na wydarzenia organizowane w ramach otwarcia Parku Miejskiego im. Górników Siarkowych.

Program:
◾ godz. 17:00 – otwarcie parku, poświęcenie obiektu (miejsce: wejście przy ul. Mickiewicza/Łącznik); przejście w towarzystwie orkiestry dętej KiZChS „Sierkopol” Grupy Azoty S.A. na parking przy kościele pw. św. Barbary; przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy Staszów oraz zaproszonych gości; występ Klubu Piosenki „RYTM” oraz spacer po parku;
◾ godz. 18:00 – konkursy sportowo – rekreacyjne na terenie Parku;
godz. 19:00 – występ Klubu Piosenki „RYTM”, rozstrzygnięcie konkursów;
◾ godz. 19:30 – koncert zespołu „JUTUBER”;
◾ godz. 21:00 – 22:00 – występ DJ CRACKOFFSKY


Jutuber to solowe wcielenie Piotra Krakowskiego – kompozytora, producenta muzycznego i multiinstrumentalisty, który po latach współpracy z różnymi wokalistami postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W wyniku gorzkich obserwacji współczesnego świata i tęsknoty za gitarowym brzmieniem, artysta powołał Jutubera, w którym komponuje i produkuje muzykę oraz śpiewa. Jutuber w warstwie muzycznej łączy tłusty blues z funkiem, alt-rockiem i elektroniką, zaś w warstwie tekstowej bezpardonowo i nierzadko kąśliwie opisuje mechanizmy współczesnej popkultury oraz relacje społeczne.
Piotr Krakowski szerszej publice znany jest z projektów Milkshop (wygrana w opolskich Debiutach), „Krakowski:Pankracy Sessions” czy solowych dokonań jako trębacz. Charakterystyczne tematy muzyczne Piotra Krakowskiego ozdabiały wiele filmów, programów, spotów telewizyjnych i reklam. Współpracował z takimi tuzami jak Stanisław Sojka, Andrzej Grabowski, Borys Lankosz czy Andrzej Krzywy.

Jutuber występuje w składzie:

Piotr Krakowski – wokal, gitara, trąbka
Marek Gawęcki – bas