Jest jeden taki dzień w roku, w którym w sposób szczególny składamy życzenia kobietom – Dzień Kobiet. Doceniając ich rolę w rodzinie, społeczeństwie, kulturze i w środowisku zawodowym obdarowujemy je kwiatami, miłymi słowami i gestami.

Z okazji tego święta, 8 marca odbył się koncert pt. „O miłości od Grechuty do Cohena”. Organizatorem koncertu z okazji Dnia Kobiet był dr Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów oraz Staszowski Ośrodek Kultury.

Zespół PLATEAU to grupa, która od 23 lat gra rockową poezję. Podczas występu zaczarowali, wzruszyli i rozbawili publiczność do łez, za co na koniec zostali nagrodzeni owacjami na stojąco. W repertuarze znalazły się ich autorskie utwory takie jak „Niebezpiecznie piękny świt” czy „Nic nie pachnie jak ty” oraz, jak tytuł koncertu wskazuje, oryginalne interpretacje utworów Marka Grechuty i Leonarda Cohena.

Koncert poprzedziły życzenia burmistrza Miasta i Gminy Staszów – Leszka Kopcia skierowane do wszystkich kobiet zgromadzonych na sali. W wydarzeniu gościły m.in. dr Ewa Kondek – z-ca burmistrza i Agnieszka Wojdan – prezes zarządu ENEA Elektrownia Połaniec.

W drugiej części wydarzenia przybyli goście zostali zaproszeni na salę klubową, gdzie odbył się wernisaż wystawy „Oczarowanie Klimtem”. Grażyna Szlęk, autorka prac, jest mieszkanką Staszowa, która pasjonuje się malarstwem, rzeźbą oraz biżuterią artystyczną. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Kielcach, Zarządu Staszowskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz przewodniczącą UTW w Staszowie. Uznaje styl Klimta za wyjątkowy i niezwykle inspirujący. Klimt fascynował się złotem. Tworząc obrazy, skupiał się na doznaniach estetycznych, przepełnionych dekoracyjnością oraz blaskiem. Pani Grażyna w swoich pracach starała się oddać osobliwy charakter prac austriackiego autora. Na wystawie znalazły się liczne reprodukcje klimtowych dzieł, w tym obrazy kotów, „Pocałunek” czy „Judyta z głową Holofernesa”.

Nie zabrakło również tradycyjnego toastu i słodkiego poczęstunku.

Koncert współfinansowali: gmina Staszów, ENEA Elektrownia Połaniec, Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Staszowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Spółka Gminy z o.o., PSB BEL-POL Staszów, GMC Fabryka Bombek, Zakład Remontowo-Budowlany ADMA, Tadeusz Wrześniak – właściciel Hut Szkła Gospodarczego, Piekarnia „Zdrowiej” Podmaleniec oraz Biuro Projektowe Zygmunt Drzymalski.