Trwa karnawał 2021. W związku z pandemią nie odbywają się zimowe bale, zabawy i maskarady, cechujące się kolorowymi i wymyślnymi kostiumami oraz atrakcyjnymi maskami zasłaniającymi twarz. Dzięki nim można było na chwilę wcielić się w inną rolę i oderwać od rzeczywistości. Maskę można było kupić lub wypożyczyć, ale prawdziwym wyzwaniem było wyczarować ją samemu. Aby poczuć choć troszkę klimat zabawy ostatkowej, zachęcamy do wykonania maski i wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „NAJCIEKAWSZA MASKA KARNAWAŁOWA”.
* Organizatorem konkursu jest Staszowski Ośrodek Kultury.
* Konkurs ma na celu rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej, inspirowanie do pracy twórczej, pielęgnowanie tradycji karnawałowych, poznawanie różnorodnych form i technik plastycznych, jak również stwarza możliwość prezentacji własnych dokonań.
* Prace mogą być wykonane w dowolnej technice – malarstwo, pastele, akwarela, wydzieranka, wyklejanka, wyszywanka, z użyciem tkanin, koronek, bibuły, plasteliny, modeliny, cekinów, piór itp.
* Forma pracy – przestrzenna (do noszenia lub przyłożenia do twarzy).
* Każdy uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną pracę.
* W przypadku placówek oświatowych ilość wytypowanych do konkursu prac z jednego przedszkola lub szkoły jest ograniczona – maksymalnie 10 prac.
* Warunkiem zakwalifikowania pracy do konkursu jest zapoznanie się z klauzulą RODO (załącznik nr 1), wypełnienie metryczki informacyjnej wraz z oświadczeniem (załącznik nr 2) i przesłanie razem z pracą.
* Prace należy dostarczyć do Staszowskiego Ośrodka Kultury (ul. Parkowa 6, 28 – 200 Staszów) do dnia 16 lutego 2021 r. do godz. 16.00. Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.
* Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora. Decyzja komisji jest ostateczna i nieodwołalna. Autorzy najciekawszych prac otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
* Prace konkursowe oceniane będą w pięciu kategoriach wiekowych:
I kategoria – przedszkola
II kategoria – szkoły podstawowe – kl. I – III
III kategoria – szkoły podstawowe – kl. IV – VIII
IV kategoria – szkoły średnie
V kategoria – dorośli
* Kryteria oceny:
– trudność wykonania (pracochłonność),
– różnorodność technik,
– wrażenia artystyczne (pomysłowość, atrakcyjność, oryginalność, gama kolorystyczna),
– estetyka wykonania,
– zgodność pracy z tematem,
– samodzielność w wykonaniu pracy (gotowe maski ze sklepu nie będą brane pod uwagę).
* Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Przekazane prace przechodzą na własność organizatora. SOK zastrzega sobie prawo do eksponowania prac na wystawach pokonkursowych oraz w innych publikacjach związanych z działalnością, a także na wykorzystanie w celach reklamowych i promocyjnych.
* Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej SOK, gdzie również zostanie podana informacja dotycząca odbioru nagród.
Zapraszamy do udziału w konkursie.