Park im. A. Bienia, godz. 18:00

Wystąpią:
Anna Cymerman
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Delfiny Ambroziak.
Dyplom z wyróżnieniem zdobyła w czerwcu 2000 roku. Jeszcze w trakcie studiów zadebiutowała jako solistka Teatru Wielkiego w Łodzi partią Blanche w polskiej prapremierze „Dialogów karmelitanek” Francisa Poulenca w reżyserii Krzysztofa Kelma. Kreacja ta została doceniona zarówno przez krytykę i widzów, co zaowocowało nagrodą im. Andrzeja Hiolskiego za najlepszy debiut operowy w Polsce. Występowała w produkcjach operowych w Austrii, Danii, Holandii i Niemczech. Wielkim sukcesem było wystawienie „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego w International Music Theatre Chicago.

Krzysztof Gwiazda
Kompozytor, śpiewak operowy, artysta estradowy, reżyser, autor tekstów, producent muzyczny, pedagog. Założyciel i prezes zarządu Fundacji Gwiazd.
Posiada szereg osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i promocji szeroko pojętej kultury. Łączy umiejętności pedagogiczne i artystyczne. Jest członkiem ZAIKS, wykonawcą występującym na scenach Polski i zagranicy. Autor muzyki ok. 600 piosenek w tym 250 dla dzieci. Komponuje muzykę do słów poetów takich jak: Adam Mickiewicz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Juliusz Słowacki, Jan Brzechwa, Wiliam Shakspere, Karol Wojtyła, Krzysztof Cezary Buszman, Anna Bernat, Ernest Bryll i inni.
Prowadzi na You Tube kanały: Krzysztof Gwiazda i Piosenki Pana Gwiazdy