Fascynujący wieczór teatralny w SOK!🎭

W miniony piątek, o godzinie 19, staliśmy się świadkami wyjątkowego wydarzenia teatralnego. Teatr Ciut Frapujący (TCF) zaprezentował spektakl oparty na prozie Jerzego Pilcha zatytułowany”Narty Ojca Świętego”. Publiczność była pod wrażeniem nietuzinkowości i doskonałego wykonania tego teatralnego przedsięwzięcia.

Reżyseria spektaklu pozwoliła na zgrabne przerysowanie postaci, co w połączeniu z humorem i satyrą były znakiem rozpoznawczym teatru. Aktorzy operowali własnym, charakterystycznym słownictwem, nadając postaciom unikalny wyraz.

Jednym z ważnych elementów spektaklu było ukazanie różnych perspektyw na temat pobytu Ojca Świętego w pewnym miasteczku. Dialogi pomiędzy postaciami Janem a Chmielowskim budziły śmiech, a jednocześnie stawiały pytania dotyczące społeczeństwa, obyczajów i relacji związanych z obecnością duchownego. ❓🤔

Nie tylko treść spektaklu, ale także umiejętne wykorzystanie przestrzeni scenicznej, kostiumy i muzyka wpłynęły pozytywnie na ogólne wrażenia ze sztuki. Staszowska publiczność szybko została zaabsorbowana magicznym światem, który aktorzy stworzyli na scenie. 🌍

Głosu w spektaklu użyczyła Krystyna Czubówna, doświadczeniem podzielił się Andrzej Pieczyński, zaś obraz – oniryczna wizja miasteczka – to dzieło Norberta Palmera. W spektaklu zagrali: Wojciech Jurewicz, Marcin Błach, Małgorzata Lotko, Krzysztof Brociek, Wojciech Faryś, Aleksander Jurewicz i Mariusz Rogala. Reżyserem sztuki był sam Wojciech Jurewicz.

Po zakończeniu spektaklu atmosfera była pełna entuzjazmu, a liczne brawa i owacje świadczyły o uznaniu dla wysiłku artystycznego Teatru. Spektakl udowodnił, że teatr może być zarówno zabawny, jak i prowokujący do refleksji, łącząc w sobie elementy humoru, ironii i powagi.