🔶🦉 Jest w Staszowie takie miejsce, w którym nauka nabiera nowego znaczenia. SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności została zaprojektowana i zbudowana przez zespół Centrum Nauki Kopernik.

🔶🦉Nasza przestrzeń składa się z części wystawienniczej, z 19 interaktywnymi urządzeniami oraz części warsztatowej zwanej „Majsternią”. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają główkować, rozwiązywać zadania i łamigłówki. Tutaj możesz zostać prawdziwym konstruktorem! Zwiedzający samodzielnie odkrywają podstawowe pojęcia naukowe, a także dowiadują się jaki jest wpływ nauki i technologi na świat przyrody. Odpowiednio dostosowane środowisko, narzędzia i podział przestrzeni rozwijają pasje, talenty i indywidualny potencjał każdego uczestnika. Zmiana przymusu na zabawę, czyli entuzjazm działania i radość poznawania to najlepsze co możesz zaoferować swojemu dziecku. Przestrzeń skonstruowana jest nie tylko dla najmłodszych, ale i dorosłych, którzy mogą poznać i zrozumieć zasady fizyki, optyki, geografii, biologii, matematyki i wielu innych.

🔶🦉Jeśli jesteś nauczycielem, opiekunem grupy szkolnej lub przedszkolnej bądź rodzicem i chcesz zapewnić swoim podopiecznym niezapomniane doświadczenia związane z nauką,

🔶🦉SOWA Staszów to idealne miejsce dla was.

🔶🦉Dni i godziny otwarcia:

poniedziałek – czwartek (grupy zorganizowane wejście: 8.30, 11.00 na 90 minut)

piątek – sobota (osoby indywidualne czynne od 10:00 do 17:00)

🔶🦉Cena za bilet:

ulgowy 5,00 zł

normalny 10,00 zł

🔶🦉Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu +48 735 236 197 lub w strefie SOWA, która znajduje się przy ulicy Wysokiej 39, 28-200 Staszów, wejście B.

🔶🦉Zapraszamy!🦉🔶