🎨🏰🖼️4 grudnia mieliśmy przyjemność prezentować niezwykłą wystawę, będącą owocem Polsko-Ukraińsko-Mołdawskiego Pleneru Malarskiego ,,Szydłów – polskie Carcassonne”. Ta kolekcja dzieł sztuki stanowi hołd złożony nie tylko pięknu i historii Szydłowa, lecz również jest świadectwem siły sztuki jako narzędzia łączenia kultur i narodów. 🤝🌍

Szydłów, nazywany nie bez powodu ,,polskim Carcassonne”, jest magicznym miejscem, które przetrwało wieki w swoim oryginalnym kształcie. To miasto przyciąga podróżników, badaczy historii, ale także artystów, inspirując do tworzenia w tle średniowiecznych murów. 🖌️✨

Autorzy prezentowanych prac postanowili podjąć to wyzwanie i przelać swoje wrażenia na płótno. Dzieła, które zaprezentowaliśmy, to nie tylko obrazy, lecz także opowieści. Inspirującymi tematami okazały się historia i przyroda Szydłowa, wraz z malowniczym krajobrazem oraz miejscami, w których historia miesza się z naturą, tworząc niesamowitą symbiozę.

W plenerze wzieli udział: Ajdyn Łazimow, Andrzej Fronczak, Anna Piórek, Bartłomiej Michałowski, Beata Sałacińska, Ewa Wiśniewska-Zduniak, Galina Buryan, Ihor Tverdokhlib, Jan Zamasz, Krystyna Rudzka-Przychoda, Margarita Corsac, Marta Lipowska, Mykola Kushnir, Przemko Stachowski, Viktoriya Chromiak.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie ,,Przyjaciele Szydłowa”, Fundacja im. Michała Zduniaka, Staszowski Ośrodek Kultury.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że mogliśmy być częścią tak wyjątkowej inicjatywy.

Z