Zapraszamy na XXI Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2024 roku w Parku Rekreacyjno-Sportowym „Zalew nad Czarną”.

Już po raz 21. będziemy promować twórczość osób z niepełnosprawnościami, ukazując ich talent. Pragniemy również przedstawić różnorodne formy artystyczne, które są doskonałą formą terapii przez sztukę. Przegląd dowodzi, że bariery mogą być pokonane, a wszelkie zahamowania przezwyciężone.

Wydarzenie zwiększa świadomość społeczną o pozytywnym wkładzie osób niepełnosprawnych w życie kulturalne i społeczne, tworząc atmosferę wzajemnej akceptacji i zrozumienia. Festiwal dostarcza także wsparcia edukacyjnego dla pracowników instytucji opiekuńczych oraz umożliwia wymianę doświadczeń.

O godz. 10:00 rozpoczną się koncerty plenerowe zaprezentowane przez podopiecznych domów pomocy społecznej, ośrodki i warsztaty terapii zajęciowej z województwa świętokrzyskiego. Towarzyszyć im będą prezentacje prac plastycznych.

Ponadto 15 czerwca w godzinach 10:00-15:00 w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędą się warsztaty z arteterapii w technikach plastycznych i graficznych. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Kucharska – animatorka kultury, instruktor zajęć plastycznych, artystka interdyscyplinarna, kurator galerii sztuki, rękodzielniczka oraz mama Syrenki Apolonii (obowiązują zapisy).

Zgłoszenia przyjmujemy do 3 czerwca w siedzibie Staszowskiego Ośrodka Kultury oraz na email: festiwal.staszow@sok.info.pl.

Dodatkowe informacje można uzyskać, kontaktując się pod numerem tel. 15 864 41 12

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Starosta Staszowski.

Regulamin Festiwalu oraz karta zgłoszeń dostępne są na stronie poniżej.