Tak, to już XXXI Przegląd Kolęd i Pastorałek. Dokładnie 30 lat temu w 1990 roku z inicjatywy proboszcza parafii pw. św. Barbary ks. Edwarda Zielińskiego odbył się I przegląd. Koncerty odbywały się wówczas w tymczasowej kaplicy na os. Wschód. Pełne zaangażowanie mieszkańców Staszowa, dzieci, młodzieży, entuzjazm, radość, te same ponadczasowe kolędy i pastorałki.
W pierwszym koncercie przed laty wystąpiła orkiestra KiZCH „Siarkopol”, w późniejszych latach dołączyły parafialne schole i grupy oazowe; dzisiaj napływają zgłoszenia zespołów i wokalistów z innych miejscowości diecezji sandomierskiej oraz województwa świętokrzyskiego.
Tegoroczny przegląd podzielono na 2 części; prezentacje odbyły się o godz. 15.00 i 18.00. Do udziału zgłosiło się ponad 50 zespołów, schol, chórów, grup i solistów Wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Upominki i poczęstunek przygotowali: GLASWORKS Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak, Hurtownia PROGRES Sklep HELENA, Helena i Jan Suskowie, Piekarnia ZDROWIEJ Aneta i Paweł Chałońscy, Zofia Kwiecień – Cukiernia Poemat, GS Staszów.

« z 2 »