Z wielką radością zapraszamy Państwa na film „Żeby zdążyć opowiedzieć”, który powstał w ramach projektu wojewody świętokrzyskiego „W służbie”. Projekcja filmu w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się w piątek 18 listopada o godz. 12:30.

W filmie zobaczycie pięciu świadków historii, którzy dzielą się z nami prawdą o swoich trudnych doświadczeniach. Nie o daty i szczegóły w tej historii chodzi, a o człowieka i jego emocje.

Usłyszycie Panią Halinkę, która przeżyła zsyłkę na Sybir, mieszkankę Kielc, Panią Zosię i Panią Marysię, które ocalały z pacyfikacji w Michniowie i nadal w nim mieszkają. Pojawi się także powstaniec warszawski Pan Andrzej i Pan Mieciu, który nie czuje się na 101 lat. Usłyszycie też ośmioletnią Antosię, która pyta o te trudne doświadczenia we właściwy sobie sposób. Reżyserką filmu jest Aleksandra Niemczyk, zdjęcia wykonał Marian Wąchała.

W tym roku obchodzimy 100-lecie służby cywilnej. Z tej okazji został przygotowany również spot, który przedstawia skrawek codzienności ludzi, których pracy na co dzień nie widzimy, a ma ona ogromne znaczenie, bo każda służba ma znaczenie.

Wstęp bezpłatny.

————————————

Projekt został dofinansowany ze środków Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017-2022.