Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek i radości!😁Najmłodsi wyczekują tego dnia przez cały rok.
W tym roku w Staszowie ten wyjątkowy dzień będziemy świętować już w niedzielę 2️⃣8️⃣maja!🎉

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. ✨Będziemy zarówno bawić się i uczyć, obserwować i tworzyć, szaleć na świeżym powietrzu i aktywnie działać… Park im. Górników Siarkowych zamieni się w centrum rozrywki. Dzieci będą mogły brać udział w konkursach czy szaleć na wesołym miasteczku. 🎡 A na estradzie zobaczymy zespół Econ, solistów z Klubu Piosenki RYTM oraz występy taneczne KLEKS i ENIGMA.

O godzinie 1️⃣7️⃣:0️⃣0️⃣Grupa Locomotora zaprezentuje spektakl zatytułowany „Amore… czyli retro cyrk”. 🎪
Będzie to czas doskonałej zabawy, która przeniesie nas do Paryża lat 20 ubiegłego wieku. Romantyczna fabuła zademonstruje umiejętności cyrkowe artystów. W trakcie spektaklu zobaczycie pokazy szczudlarzy, akrobatów i żonglerów. A to wszystko przy specjalnie dobranej muzyce.To widowisko rodzinne, które z pewnością zachwyci i Dzieci i Rodziców i Dziadków.🤩
Artyści Grupy Locomotora poprowadzą także warsztaty plenerowe oraz zaprezentują animacje cyrkowe na terenie parku.

Zrób swojemu dziecku przyjemność i zabierz je na staszowski Dzień Dziecka!🥳

Organizatorzy: Staszowski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta i Gminy Staszów.
Sponsorzy i partnerzy: PSB Mrówka, Nadleśnictwo Staszów, Komenda Powiatowa Policji, PSP Komenda Powiatowa, PGKiM, ZGOK, Przychodnia Rodzinna w Staszowie.
Patronat medialny: TVP3, Radio Kielce, Echo Dnia, Radio Leliwa, Tygodnik Nadwiślański.

📣Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Oliwii Bajor i Franka Szostaka.

ℹ️Oliwia to dzielna dziewczynka, która od niemowlaka walczy z przeciwnościami losu. Urodziła się z zaćmą obu oczu. Przeszła usunięcie zaćmy, wszczepienie soczewek, laserowe przecinanie źrenicy, laserowe zbijanie minusów. Zakażenie wirusem oraz amebą bardzo zniszczyło oczy, które i tak wiele przeszły. Po tych wszystkich zabiegach doszło wysokie ciśnienie w oczach, odklejenie wszczepionej soczewki, zapalenie rogówki, a w rezultacie uszkodzenie nerwu wzrokowego. W Polsce wszystkie metody zostały wykorzystane. Dalsze leczenie i odbudowę nerwu wzrokowego musi przejść w Stanach zjednoczonych. Koszt to ponad 500 tys. zł. Pomóżmy Oliwii na nowo zobaczyć świat!
➡️Aby pomóc Oliwii można przekazać darowiznę (Stowarzyszenie POTOK ZŁOTYCH SERC, z dopiskiem „DLA OLIWII”, numer konta: 64 8591 0007 5331 0925 2324 0001).

ℹ️Sześcioletni Franek Szostak w wyniku choroby prawie całkowicie stracił wzrok. Szansą na powrót do zdrowia jest kosztowne leczenie za granicą. Chłopiec zachorował w 2022 roku – diagnoza to zakrzepica zatok żylnych na oponach mózgowych. Okazało się, że zaatakowała także oczy, a Franio przestał widzieć. Po wielu trudach widzi zaledwie w 5% na prawe oko, natomiast na lewe w ogóle. Przed chłopcem kosztowna diagnostyka oraz terapia w klinice. W spełnieniu marzenia o zdrowiu, które w końcu ma szansę się spełnić, możemy pomóc my!
➡️Aby pomóc Frankowi można przekazać darowiznę (Fundacja Avalon, Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, ul. Michała Kajki 80/82/1, 04-620 Warszawa, numer rachunku: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, lub wykonać przelew na telefon BLIK: 666 324 328, w obu przypadkach tytuł wpłaty: Szostak, 16694).