W wyniku eliminacji wstępnych konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży „Enea wspiera muzyczne talenty”, które odbyły się 15 i 16 maja, wyłoniono osoby nominowane do II etapu.

Jury miało ciężkie zadanie podczas oceniania występów, w końcu każdy uczestnik pokazał się ze swojej najlepszej strony. Ocenie podlegały następujące kryteria: dobór repertuaru, umiejętności wokalne i muzyczne, sposób interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy młodzi wykonawcy włożyli w swój występ masę pracy, a za to należą się gorące podziękowania. Dziękujemy każdemu z Was za udział. Ćwiczcie, rozwijajcie się dalej i zachwycajcie swoim głosem.

Osoby zakwalifikowane do udziału w II etapie zobowiązane są do wzięcia udziału w minimum 2 próbach z udziałem zespołu muzycznego we wskazanym terminie w okresie: maj – czerwiec oraz udziału w finale podczas Enea Połaniec Festiwal. Finał odbędzie się 24 czerwca w Połańcu.

Laureaci pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach otrzymają nagrody pieniężne wartości:
I miejsce: 1500,00 zł,
II miejsce: 900,00 zł,
III miejsce: 600,00 zł.

Fundatorem i bezpośrednim realizatorem przekazania nagrody jest Fundacja Wspomagania Oświaty w Połańcu oraz Just for Music.

Już dziś zapraszamy Was na wielki finał!

Organizatorem konkursu jest: Staszowski Ośrodek Kultury.
Partnerzy wydarzenia: Enea Elektrownia Połaniec, Just for Music, Centrum Wspomagania Kultury i Sztuki w Połańcu, Fundacja Wspomagania Oświaty w Połańcu.
Patronat medialny: stv.info, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański.