🎶🎵 III Świętokrzyski Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych ,,Świętokrzyską Nutą Pisane” 🎵🎶

Już wkrótce Staszów stanie się sercem świętokrzyskiej tradycji, gdzie dźwięki muzyki ludowej wypełnią atmosferę, a bogato zdobione stroje zawirują na scenie w rytm skocznych melodii. Szelest haftowanych spódnic i dźwięk ludowych instrumentów przeniosą nas w magiczny świat dawnych obyczajów. To wydarzenie z pewnością porwie serca wszystkich, którzy cenią sobie piękno i autentyczność naszej rodzimej kultury.🌿🎻

📅 Kiedy? 28 lipca (niedziela), godz. 15:00
📍 Gdzie? Park Rekreacyjno-Sportowy „Zalew nad Czarną” w Staszowie

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości i regionalnej tożsamości kulturowej społeczeństwa w kontekście świętokrzyskich tradycji ludowych. Pragniemy popularyzować dziedzictwo kulturowe, rozwijać talenty i zdolności inspirowane tradycją ludową oraz tworzyć warunki dla wzmocnienia lokalnej tożsamości kulturowej. To także doskonała okazja do kształtowania umiejętności szlachetnego współzawodnictwa i współpracy.

🎼 Nagrody: 

🏆 I miejsce: 800 zł
🥈 II miejsce: 600 zł
🥉 III miejsce: 400 zł

Zapraszamy do udziału kapele ludowe, zespoły śpiewacze oraz śpiewaczo-taneczne z całego województwa! Nie przegapcie szansy, by zaprezentować swoje talenty i zachwycić lokalną społeczność swoją pasją do tradycji.

📌 Zgłoszenia przyjmujemy do 17 lipca.

📜 Karta zgłoszeniowa oraz regulamin dostępna na sok.info.pl.  

Dołączcie do nas i zanurzcie się w czar świętokrzyskiej tradycji! ! 🌾✨

Organizator: Staszowski Ośrodek Kultury

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Starosta Staszowski 

Patronat medialny: STV.info, EchoDnia, Tygodnik Nadwiślański