Jak co roku, na tydzień przed świętami, staszowski Rynek wypełnił się wspaniałą, bożonarodzeniową atmosferą.❄️

Zainteresowanych wydarzeniem nie brakowało. Już od godziny 11 staszowianie tłumnie przybywali do centrum miasta, by odwiedzić stoiska, a miały one wiele do zaoferowania. Swoje produkty na świątecznym jarmarku zaprezentowały liczne koła gospodyń wiejskich. Wśród asortymentu znalazły się nie tylko przepyszne potrawy, ale także oryginalne dekoracje świąteczne stołów i domów. Zainteresowaniem cieszyły się też wyroby rękodzielnicze na stoiskach lokalnych artystów i rzemieślników.

🎅Można było poczuć świąteczny klimat. Biały puch zakrył trawy i drzewa, Święty Mikołaj umilał dzień dzieciom i dorosłym, częstując słodyczami, anioł na szczudłach przechadzał się po staszowskim rynku, a zwiedzający chętnie wykonywali z nim zdjęcia.

🎄W południe rozpoczęto wspólne ubieranie choinki przed ratuszem, zainicjowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Staszów dr. Leszka Kopcia i zastępcę burmistrza – dr Ewę Kondek. Śmiało dołączyli do nich mieszkańcy, a wśród nich przede wszystkim dzieci. Podczas wydarzenia pod kierunkiem Pauliny Kozioł wystąpił zespół śpiewaczy Staszowskiego Ośrodka Kultury „Na ludową nutę”, który zaprezentował najpiękniejsze polskie kolędy.

Organizatorami Jarmarku Bożonarodzeniowego byli: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Staszowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „TALENT”, a partnerem Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie.