🎼Romantyzm wniósł do muzyki wiele cech. Kompozytorzy pośród zapisów nutowych ukryli uczucia uwalniane w chwili gry na instrumencie. Doskonale czujemy to, słuchając utworów Fryderyka Chopina, które odzwierciedlają ducha polskości, tęsknotę za Ojczyzną oraz „malują” obraz ówczesnej sytuacji w Polsce i Europie. To utwory nad wyraz aktualne.
Zapraszamy na koncert zatytułowany „Romantyczne inspiracje”. Usłyszymy utwory głównych przedstawicieli romantyzmu w muzyce: L. Beethovena, F. Chopina, F. Mendelssohna, R. Schumanna, F. Liszta i R. Paganiniego. 🎹
Kompozycje powyższe wykona niezwykle utalentowany siedemnastoletni pianista – Daniil Andreev (Ukraina). To wielokrotny laureat konkursów ogólnoukraińskich i międzynarodowych (Grand Prix, I, II i III miejsce m.in. w Kijowie, Wiedniu, Ameryce, Mediolanie), laureat Nagrody Prezydenta Miasta Kijowa. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat, rok później wziął udział w międzynarodowym konkursie i zdobył II nagrodę. W wieku 12 lat dał swój pierwszy recital, który stał się coroczną tradycją. Obecnie przygotowuje się do egzaminu do konserwatorium w Paryżu.
Zapraszamy na koncert w najbliższy piątek 13 maja 2022r. o godz. 18.00.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie SOK (dochód ze sprzedaży zostanie przekazany pianiście jako honorarium w celu kontynuowania nauki).