„Nie zastąpi Ciebie nikt” – to tytuł koncertu, który odbył się w Staszowskim Ośrodku Kultury w ramach obchodów Święta patrona Staszowa – św. Jana Pawła II.

Program został przygotowany przez dzieci i młodzież z placówek oświatowych, które noszą imię Patrona Miasta: Przedszkole nr 3 w Staszowie, PSP w Czajkowie, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz ponadto Chór „ALEMA 8” z Przedszkola nr 8 imienia Jana Christiana Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie.

Koncert „Nie zastąpi Ciebie nikt” zgromadził licznie przybyłych gości, wśród których nie mogło zabraknąć dr. Leszka Kopcia – burmistrza miasta i gminy Staszów, dr Ewy Kondek – zastępcy burmistrza, dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury – Anny Gogoli, ks. Grzegorza Jeża – proboszcza parafii pw. św. Barbary w Staszowie, a także dyrektorów szkół i przedszkoli z miasta i gminy Staszów.

Minęło już 45 lat, kiedy Polak, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, zmieniał świat, wpłynął na lepsze postrzeganie świata, Kościoła, przełamywał stereotypy, uczył, by z uśmiechem rozpoczynać każdy dzień i w taki sam sposób rozwiązywać problemy. Uczył, gdzie jest dobroć, że w każdym człowieku można znaleźć przyjaciela, a tym samym Boga. Do nauki, literatury, życia chrześcijan i nie tylko wniósł bardzo dużo, a Jego słowa są wciąż żywe.

Koncert stanowił jedną z części zaplanowanych wydarzeń z okazji Święta Patrona.