Zbliżają się Święta Wielkanocne, a my pragniemy uczcić tę wyjątkową okazję razem z Wami! Pisanki, ze swoim kolorowym wzornictwem, są od wieków ważnym elementem naszych wielkanocnych tradycji, ukrywając w sobie nie tylko piękno, ale też głębokie znaczenie symboliki wielkanocnej. Każdy wzór i kolor ma swoje znaczenie, odnosząc się do radości z nadejścia wiosny, odrodzenia i nadziei na przyszłość. Tworzenie i ozdabianie pisanek to sposób na kontynuację pięknej tradycji przekazywania wartości z pokolenia na pokolenie.

Z myślą o promowaniu kreatywności oraz propagowaniu dziedzictwa kulturowego, ogłaszamy konkurs pt. „Moja Pisanka 2024”. Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież w wieku od 4 do 15 lat, mieszkających na terenie miasta i gminy Staszów, do wzięcia udziału. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

I – dzieci w wieku 4-6 lat

II – dzieci w wieku 7-10 lat

III – dzieci i młodzież w wieku 11-15 lat

Prace należy dostarczyć osobiście do Staszowskiego Ośrodka Kultury do 19 marca ( godz. 16:00). Autorzy nagrodzonych prac zostaną poinformowani o wynikach konkursu 22 marca (piątek). Wyniki zostaną także opublikowane na stronie sok.info.pl oraz na naszym profilu na Facebooku. Wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się 24 marca podczas Jarmarku Wielkanocnego w Parku im. Adama Bienia w Staszowie.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu znajdziecie w regulaminie, który jest dostępny poniżej.

Niech te Święta Wielkanocne będą dla Was pełne radości i kolorów! 🐰🌷