✨🌙Noc Świętojańska w Staszowie🌙✨

23 czerwca, Park „Zalew nad Czarną” stał się miejscem, gdzie ogień i woda połączyły się w harmonijny taniec, a czas zdawał się zatrzymać, by dać miejsce mistycznej atmosferze, która wypełniła serca i umysły wszystkich uczestników niepowtarzalnym blaskiem.

Rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce o godzinie 17:00 warsztatami „Prażymy Ażurem – Łapacze Snów”, prowadzonymi przez Agnieszkę Kucharską. Warsztaty przyciągnęły blisko 200 uczestników, zarówno młodszych, jak i starszych, którzy z zaangażowaniem poznawali tajniki tworzenia łapaczy snów. Pani Agnieszka wprowadziła wszystkich w świat symboli i tradycji, a każdy uczestnik mógł stworzyć swój unikalny amulet, który będzie wiernym towarzyszem wielu magicznych nocy. 🧵🍃

Przez cały wieczór park tętnił życiem. Kolorowe stoiska przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Wiśniowskiej oraz Koniemłotów oferowały pyszne smakołyki. Atmosferę dodatkowo umilały pieśni sobótkowe w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Na Ludową Nutę” oraz solistów z Klubu Piosenki RYTM. 🎤🎵

Wkrótce potem odbył się konkurs na najładniejszy wianek. Wszystkie konkursowe prace emanowały pełnią kolorów i różnorodnych kwiatów. Nagrody dla zwycięzców wręczył burmistrz dr Leszek Kopeć, z-ca burmistrza dr Ewa Kondek oraz dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury Anna Gogola.

Wykonano 27 wianków, spośród których komisja wybrała 6 najładniejszych i zgodnych z regulaminem. Przyznała następujące miejsca:

🥇KGW Koniemłoty,

🥈Kaźmierczak Renata,

🥉Agata Domagała.

Oraz wyróżnienia:

🏅Safader Iwona,

🏅Rogala Iwona,

🏅Lena Barabasz.

Kulminacyjnym punktem wieczoru była parada lampionów w wykonaniu A3 teatr – Kolekcjonerzy Wzruszeń zatytułowana „Słońce na wschodzie, na zachodzie księżyc. Sen o nocy letniej”. Park wypełnił się baśniową atmosferą, podczas której aktorzy z niesamowitą charyzmą przenieśli widzów w krainę marzeń i magii. Niezwykłe widowisko, pełne świateł, dźwięków i emocji, oczarowało wszystkich obecnych i sprawiło, że noc nabrała jeszcze bardziej wyjątkowego blasku. 🏮✨

Wspólnie z Teatrem A3 odbył się uroczysty pochód w stronę rzeki Czarnej, gdzie nastąpił tradycyjny obrzęd puszczania wianków. To było magiczne zakończenie wieczoru, podczas którego każdy mógł puścić swój wianek na wodę, symbolizując swoje marzenia i pragnienia. Wydarzenie wprowadziło wszystkich w wyjątkowy nastrój, pełen nadziei i pozytywnej energii.

Po obrzędzie, do późnych godzin nocnych, trwała potańcówka pod gołym niebem, przy akompaniamencie kapeli Sami Swoi. Ich radosne melodie porwały wszystkich do tańca, tworząc niezapomnianą atmosferę wspólnej zabawy i radości. Noc Świętojańska w Parku „Zalew nad Czarną” była niezapomnianym wydarzeniem, pełnym magii, tradycji i wspólnoty. To był czas, w którym marzenia stały się rzeczywistością, a magia nocy letniej rozświetliła serca wszystkich uczestników.

Organizatorem wydarzenia był Staszowski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Staszów.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Starosta Staszowski.