5 czerwca uroczyście otworzyliśmy „Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA”. Tego dnia do Strefy przybył tłum ludzi! Po tym jakie zainteresowanie wzbudziło otwarcie już wiemy, że nasi instruktorzy będą mieć pełne ręce roboty w najbliższych miesiącach. 😊

SOWA powstała w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Centrum Nauki Kopernik. Projekt realizowany jest na podstawie wniosku przygotowanego przez Miasto i Gminę Staszów oraz Staszowski Ośrodek Kultury.

W uroczystości uczestniczyli: sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Anna Krupka, poseł na Sejm RP – Bartłomiej Dorywalski, dyrektor generalny w Ministerstwie Edukacji i Nauki – Sławomir Adamiec, tarosta Staszowski – Józef Żółciak, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów – Leszek Kopeć, z-ca burmistrza – Ewa Kondek, dyrektor programowa Centrum Nauki Kopernik – Irena Cieślińska, radni rady miejskiej, dyrektorzy placówek oświatowych, instytucji kultury, nauczyciele, młodzież, dziennikarze, pracownicy MEiN i CNK.

📣Strefa składa się z kilkunastu eksponatów i podzielona jest na dwie strefy.
Pierwsza z nich to wystawa, na której użytkownicy mają możliwość samodzielnego eksperymentowania, zaś druga to majsternia, gdzie mogą rozwiązywać zadania konstrukcyjne i logiczne.
Eksponaty dotyczą takich zagadnień jak na przykład kinetyka, geologia, biologia, czy też optyka. Wiedzę zdobywa się tutaj poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie.

SOWA będzie otwarta w każdy poniedziałek i wtorek dla grup zorganizowanych, a w lipcu także dla mieszkańców Staszowa i okolic.
📞Więcej informacji pod naszym numerem telefonu – 15 864 41 12

ℹ️Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki. Remont pomieszczeń oraz przygotowanie pod względem technicznym i infrastrukturalnym sfinansowało Miasto i Gmina Staszów. Strefa znajduje się z budynku PSP nr 1, a administratorem jest Staszowski Ośrodek Kultury.