„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”. ~Walt Disney

Podczas XXIV edycji Festiwalu Kultury Szkół odbywającego się w dniach 8-10 maja na scenie swoje talenty przedstawili uczniowie z 19 placówek oświatowych z powiatu staszowskiego. W tych dniach mogliśmy podziwiać nie tylko piękne wokale, ale też dopracowane układy taneczne, występy instrumentalne, znakomicie zagrane przedstawienia, czy pełne humoru skecze kabaretowe.
Dla niektórych to pierwsze kroki na scenie w pogoni za marzeniami. Mamy nadzieję, że Wasze talenty będą nieustannie się rozwijać.

6 czerwca w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA odbyło się podsumowanie tegorocznego Festiwalu.

Dyrektorzy szkół otrzymali słowa uznania za kształcenie i wspieranie młodych talentów oraz upominki od Burmistrza Miasta i Gminy Staszów – dr. Leszka Kopcia oraz Dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury – mgr Anny Gogoli.

W trakcie wydarzenia zostali także nagrodzeni laureaci konkursu plastycznego „Rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika”, który został zorganizowany w ramach Festiwalu. Łącznie dostarczono do nas 220 plakatów z 23 szkół, a zwycięskie prace zostały ustawione na wystawie.

Po oficjalnej części wydarzenia przybyli goście mogli skorzystać z eksponatów i urządzeń znajdujących się na Strefie.

Patronat nad Festiwalem Kultury Szkół objęli: Starosta Staszowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, a patronat medialny: Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański.