W poniedziałek rano w Parku nad Czarną zrobiło się gwarnie i kolorowo. XX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych ściągnął do Staszowa środowiskowe domy samopomocy, warsztaty terapii zajęciowych i szkoły specjalne z całego województwa świętokrzyskiego.❤ Swoje pasje i zainteresowania prezentowali podopieczni z 20 placówek.

Na scenie wystąpiły grupy, soliści i zespoły artystyczne. Wspaniałe koncerty, dopracowane przedstawienia i wesołe układy taneczne wzbudziły zainteresowanie odwiedzających, a każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami.👏

Naprzeciwko sceny zostały ustawione stoiska prezentujące wyjątkowe wystawy prac plastycznych i rękodzielniczych podopiecznych placówek biorących udział w Festiwalu.🎨 Wykonane zostały różnymi technikami i z rozmaitych materiałów. Część prac wykonanych zostało specjalnie na to wydarzenie.

Po zakończeniu wszystkich występów gratulacje oraz upominki uczestnikom złożyli starosta staszowski Józef Żółciak oraz dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury Anna Gogola.

ℹFestiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych rok w rok podnosi publiczną świadomość o pozytywnym wkładzie osób niepełnosprawnych w życie kulturalne i społeczne, tworzy klimat wzajemnej akceptacji i zrozumienia. Promuje talenty i formy artystyczne jako rodzaje terapii przez sztukę. Zapewnia także wsparcie edukacyjne dla pracowników instytucji opiekuńczych oraz ułatwia wymianę doświadczeń. Udział w takich wydarzeniach jest istotny i ważny zarówno dla uczestników, jak i kadr placówek.
Uczestnicy zapowiedzieli, że za rok znów chętnie przyjadą na Festiwal.😊

➡️A już w najbliższy poniedziałek odbędą się warsztaty z arteterapii i muzykoterapii dla instruktorów, nauczycieli i opiekunów grup, prowadzone przez p. Magdalenę Daniel. Jest ona aktorką, wokalistką, organistką, i muzykoterapeutką. Na co dzień współpracuje z Teatrem Tetatet, prowadzi własną audycje radiową oraz szkołę LoveMusic.pl w której zaraża pasją uczniów bez względu na ograniczenia społeczne.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Starosta Staszowski.