Pierwsze zajęcia w Zespole Tańca Towarzyskiego odbyły się w 1966 roku. Trenerami klubu byli wówczas Agnieszka Mróz i Robert Stochmal z Klubu Tanecznego „Rama” w Tarnowie. Pełne entuzjazmu dzieci uczą się, występują podczas lokalnych uroczystości oraz turniejów. W roku 1997 Roberta Stochmala, który podjął pracę w krakowskim teatrze, zastępuje Wojciech Bednarz. W wyniku nauki i ciągłych ćwiczeń zespół osiąga coraz lepsze wyniki. W związku z podjęciem studiów na uczelni w Krakowie dotychczasowi trenerzy rezygnują z prowadzenia klubu, jednak ich prace od 1 września przejmuje Jolanta Kania ze Szkoły Tańca „Twoje Studio” z Krakowa. Zespół przyjmuje nazwę – Klub Tańca Towarzyskiego. Niestety, członkowie klubu niezbyt długo byli pod opieką p. Kani, która w związku z nagłym wyjazdem rezygnuje z pracy. Od 1999 roku pracę z dziećmi rozpoczynają Aleksandra i Włodzimierz Zininowie – trenerzy ze Szkoły Tańca „Cha-cha” w Kielcach. Znaczącym efektem ich pracy jest udział par klubu w Mistrzostwach Szkoły Tańca „Cha-cha” oraz zajęcie przez nich miejsc na podium.
Od 2001 rok do dzisiaj trenerami Klubu Tańca Towarzyskie FLESZ zostają państwo Małgorzata i Jarosław Dziedziczakowie – twórcy i właściciele Studia Tańca „Kick” w Kielcach. Ich podopieczni są laureatami wielu regionalnych i ogólnopolskich turniejów tańca.
Warto zaznaczyć, że od roku 2005 Staszowski Ośrodek Kultury wraz KTT Flesz jest organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Tadeusza Wrześniaka. Wydarzenie to jest zarejestrowane i uznawane przez Polskie Towarzystwo Taneczne, a udział w nim biorą pary głównie z centralnej i południowej Polski. Dzięki dobrej organizacji, nagrodom, wystrojowi sali i obsługi turniej stał się rozpoznawalnym i cieszącym się uznaniem konkursem tanecznym.
W kontekście tańca warto zaznaczyć, że SOK od wielu lat prowadzi ponadto zajęcia w zakresie tańca nowoczesnego, akrobatycznego, breakdance itp.
Instruktorem organizacyjnym w początkowym okresie funkcjonowania klubów do roku 2009 była p. Maria Drozd; obecnie zadanie to pełni p. Joanna Dutka – instruktor SOK.