Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Talent” wspólnie ze Staszowskim Ośrodkiem Kultury rozpoczął realizację projektu pt. Staszów w czterech smakach – idziemy do Was siecią. Zadanie w 100% jest finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura w sieci.
Projekt przewiduje organizację cyklu czterech koncertów o zróżnicowanym charakterze połączonych z wernisażami wystaw artystów lokalnych. Koncerty i wernisaże będą transmitowane online.

Zapraszamy na drugie wydarzenie:

  • wernisaż wystawy Damiana Piątkowskiego
    ONLINE: 17:30
  • Kapela Estradowa Ziemia Staszowska
    ONLINE: 18:00
    Istnieje możliwość uczestnictwa w koncercie osobiście
    w Staszowskim Ośrodku Kultury: 18:00 (ilość miejsc ograniczona)

Link do STREAMINGU udostępniony będzie na fp SIT TALENT i SOK bezpłatnie.

WSTĘP BEZPŁATNY

KAPELA ESTRADOWA ZIEMIA STASZOWSKA
Zespół wokalno-instrumentalny wykonujący muzykę biesiadną i regionalną. Skład instrumentalny: trąbka, klarnet, saksofon tenorowy, akordeon, gitara basowa, perkusja. Kapela wraz z wokalistą występuje podczas imprez plenerowych w Gminie Staszów oraz podczas wielu uroczystości w powiecie. Występuje ponadto na zaproszenie spoza ośrodków z województwa świętokrzyskiego. Historia zespołu obejmuje okres od lat 80. XX wieku.


DAMIAN PIĄTKOWSKI o sobie:
„Artysta ma mieć coś do powiedzenia. No właśnie ja nie mam, dlatego nigdy się nim nie nazywam. Jak coś robię to przeważnie biorę, przykładowo, glinę do ręki i samo się robi. Przyjaciółka mówi, że dla mnie to proces prawie fizjologiczny. jest w tym dużo przypadkowości, którą doszlifowuję. nigdy nie próbuję naśladować natury. natura jest fajna sama z siebie. I tu wystarczy wziąć aparat i rozejrzeć się dookoła, a jak już się ma pierścienie makro to wszystko jest piękne. I zupełnie nie interesuje mnie techniczna doskonałość zdjęć. Technicznie mogą być zupełnie niepoprawne.”


Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych TALENT w partnerstwie ze Staszowski Ośrodkiem Kultury.

Wydarzenia dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci


Uczestnikom wydarzenia przypominamy, że w budynku SOK obowiązuje noszenie maseczek oraz dezynfekcja rąk.