Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych TALENT obecnie zrzesza ponad 100 członków. Choć już od ponad dekady intensywnie działają, to z roku na rok średnia wiekowa obniża się. Tak, tak, nie przesłyszeliście się! Początkowo stowarzyszenie miało skupiać „pięćdziesiątki”. Czas pokazał, że do grona dołączyły ,,trzydziestki”, ,,czterdziestki” a nawet ,,siedemdziesiątki”. Organizują wiele pięknych i radosnych chwil, ale także edukacyjnych spotkań i wyjazdów. To wszystko, a nawet więcej, za sprawą zaangażowania, dużej dawki humoru i dystansu do siebie.

Uroczystości podsumowujące ostatnie miesiące działalności SIT-u odbyły się w czwartkowy wieczór (19 października). Pierwszym ich punktem była prezentacja układu sportowo-tanecznego z zajęć areobiku prowadzonych przez p. Grażynę Baradziej. Zatańczyły: Zosia Tamioła, Wiesia Szczepańska, Krysia Nowak, Kazia Mazur, Monika Myśliwska, Zosia Łabęcka, Masia Warchałowska, Maria Korus, Ala Szulc, Zosia Ryńska.Kolejnym punktem wydarzenia była multimedialna prezentacja podsumowująca ostatni okres działalności stowarzyszenia, oprawiona komentarzem p. Katarzyny Ptaszkiewicz. Nie zabrakło chwil radości, ale i wzruszeń. Uczestnicy spotykali się bowiem podczas wielu wydarzeń, warsztatów, odwiedzali miejsca ważne dla historii i kultury polskiej, instytucje artystyczne, uczestniczyli i współtworzyli wiele wydarzeń, akcji społecznych i aktywizujących.

Następnym punktem wieczoru był występ kabaretu „Czerstwe babki i pierniki”. Zupełne nowy program, przygotowany specjalnie na tę okazję, zatytułowany ,,Odgrzewane kotlety” – rozbawił publiczność do łez. Była to fantastyczna domieszka humoru, kreatywności i błyskotliwości. Wystąpili: Ela Nasternak, Wiesia Szczepańska, Krysia Nowak, Kazia Mazur, Masia Warchałowska, Monika Myśliwiec, Zosia Łabęcka, Ala Szulc, Dominik Rożek.

Podziękowania za działania prowadzone na rzecz kultury wraz z kwiatami złożyła na ręce ,,Talentowiczów” p. Anna Gogola – dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury.

To był niesamowity wieczór. Wspaniałe chwile uwieczniliśmy w obiektywie.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne w zakładce galeria. 📷📷