Znamy już wyniki konkursu plastycznego „Moja Pisanka 2023”! Wpłynęło do nas prawie 200 barwnych, różnorodnych pisanek z całego powiatu! To pierwszy taki konkurs, więc niezmiernie nam miło, że cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem!

Komisja nie miała łatwego zadania. Poziom wykonania prac był bardzo wysoki. Wykonane były różnorodnymi technikami, a pomysłowość i kreatywność budziła bardzo duże uznanie. O ostatecznych wynikach decydowały minimalne różnice punktowe. Przy ocenie komisja brała pod uwagę m.in. kreatywność, technikę, dobór materiałów oraz samodzielność wykonania pracy.

Konkurs miał na celu upowszechnianie i pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz zachęcenie dzieci oraz młodzieży do poznania różnych technik plastycznych wykorzystywanych do zdobienia pisanek wielkanocnych.

Komisja dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny udział w Konkursie oraz gratuluje osobom nagrodzonym i wyróżnionym.

W niedzielę, 2 kwietnia 2023 roku, podczas Jarmarku Wielkanocnego w Parku im. Adama Bienia w Staszowie zostaną wręczone nagrody dla laureatów, a wszystkie prace konkursowe będą prezentowane na wystawie. Zapraszamy do przybycia i obejrzenia prac młodych artystów.