W dniach 06-08 czerwca zapraszamy na XIX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Wyjątkowe spotkania i koncerty odbędą się w Parku Rekreacyjno-Sportowym “Zalew nad Czarną, w Staszowskim Ośrodku Kultury oraz w Parku im. Adama Bienia w Staszowie.

To już XIX edycja wydarzenia, które ma na celu prezentację i promowanie dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych i podniesienie publicznej świadomości o pozytywnym wkładzie osób niepełnosprawnych w życie kulturalne i społeczne. Festiwal pozwala na integrację osób z niepełnosprawnością ze społecznością lokalną, wspierając jednocześnie pracowników instytucji opiekuńczych i zapewniając im możliwość wymiany doświadczeń.

6 czerwca zapraszamy na otwarcie Festiwalu, w Parku Rekreacyjno-Sportowym „Zalew nad Czarną“. Podczas wydarzenia odbędą się występy uczestników oraz prezentacja prac plastycznych stworzonych przez osoby niepełnosprawne.

W dniach 07-08 czerwca w Sali Kameralnej Staszowskiego Ośrodka Kultury odbędą się warsztaty z choreoterapii przeznaczone dla nauczycieli i pracowników instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Zajęcia poprowadzi Marta Rolska. Na zakończenie Festiwalu zaplanowaliśmy dla Państwa koncert saksofonowy w wykonaniu Marcina Walasa. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w Parku im. Adama Bienia w Staszowie. Jeżeli chcą Państwo spędzić czas na świeżym powietrzu, słuchając relaksującej muzyki, zapraszamy Was serdecznie.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Starosta Staszowski.