Zbliżamy się już do połowy wakacji, ale nie zatrzymujemy się!🌤💪
Na sierpień także przygotowaliśmy dla Was wypełniony po brzegi harmonogram wydarzeń, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Przed Wami miesiąc pełen niesamowitych imprez. 😁
Sprawdźcie co się wydarzy!

➡1 sierpnia – Wspomnienie sierpniowych dni 1944
💬O godz. 17:00, w Parku im. Adama Bienia w Staszowie odbędzie się happening, podczas którego uhonorujemy pamięć poległych podczas Powstania Warszawskiego.

➡5 sierpnia – Koncert na leżakach🎶
💬Kolejny z serii „Koncert na leżakach”, tym razem w wykonaniu Eleny Rutkowskiej przy akompaniamencie pianisty. Autentyczna muzyka romańska, śpiew i taniec, a także niesamowite stroje stworzą niezapomnianą atmosferę. Koncert gwarantuje odbiorcy żywiołowe przeżycia, wspaniałą zabawę oraz bezgraniczną miłość do cygańskiej muzyki.

➡11-13 sierpnia – Happybus🚌
💬W Parku im. Adama Bienia zatrzyma się wakacyjny projekt Fundacji Happy Kids – Happy Bus. Zapraszamy na atrakcje w postaci: wesołych autobusów przerobionych na figloraje, dmuchańce, zjeżdzalnie, mega klocki, warsztaty edukacyjno-rozwojowe, wspólne czytanie książki „Jaś Skorobohaty” i wiele innych. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny, a opiekę nad dziećmi sprawują wolontariusze.

➡11-13 sierpnia – Konwent AR-CON 2023👾
💬W SOK-u odbędzie się Konwent Miłośników Fantastyki i Popkultury organizowany przez Staszowski Klub Gier Fabularnych Arcanum, Staszowski Ośrodek Kultury oraz Połaniecki Klub Gier. Będą to trzy dni pełne atrakcji, w tym: strefa gier retro, strefa gier VR, games room z grami planszowymi i karcianymi, sesje RPG, turnieje i konkursy, prelekcje, warsztaty, stoiska wystawców. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

➡17-27 sierpnia – Plener malarsko-rzeźbiarski🎨
💬Tematem przewodnim tegorocznego pleneru są legendy staszowskie. Uczestnicy z Polski i zagranicy przez 11 dni w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych w Staszowie będą tworzyć rzeźby i obrazy dotyczące wybranych motywów. Dzieła następnie będą ozdabiać nasze miasto.

➡19-20 sierpnia – Dni Chleba
💬Dni Chleba rozpoczną się w sobotę 19 sierpnia o godzinie 15:00. W części artystycznej zaprezentuje się: ORKIESTRA NA DUŻYM ROWERZE, RODZINNA KAPELA KORBANÓW oraz zespół KOMBII. Do godziny 01:00 będzie trwać dyskoteka pod gwiazdami z DJ KATIĄ.W programie również m.in.: stoiska zakładów piekarniczych, Kół Gospodyń Wiejskich (prezentacja produktów pochodzenia zbożowego, degustacja pieczywa i potraw regionalnych), stoiska z rękodziełem artystycznym, park zabaw dla dzieci, konkursy.

➡24 sierpnia – Animacje z FRAJDĄ👧🧒
💬Frajda Mobilne Centrum Animacyjno-Eventowe zatrzyma się 24 sierpnia w Parku im. Adama Bienia w Staszowie. Zapraszamy najmłodszych między godziną 16:00 a 19:00 na szereg gier i zabaw. Doświadczeni prowadzący mają masę kreatywnych pomysłów oraz odpowiedni sprzęt do walki z nudą.

➡25 sierpnia – Kino plenerowe📽
💬Kino plenerowe to doskonały sposób na spędzenie letniego wieczoru. Pasjonatów kina zapraszamy na seans. Dla zainteresowanych przygotujemy leżaki. Na widzów czeka filmowy wieczór pod chmurką. Wystarczy zabrać ze sobą dobry humor i towarzystwo.

➡Wtorki z plastyką
💬W sierpniu kreatywnych zabaw artystycznych nie zabraknie. Zapraszamy na wakacyjne otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć będzie można rozwinąć swoje pasje i dowiedzieć się wielu ciekawostek. Nasz plastyczny maraton zaczynamy 1 sierpnia. Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek o godz. 11:00 dla grupy 5-11 lat i o 13:30 dla grupy 12-18 lat. (Obowiązują zapisy)

➡Każda środa – Dni otwarte z Orkiestrą 🎷
💬Grasz na instrumencie dętym, gitarze, pianinie, perkusji? Chcesz zobaczyć jak funkcjonuje Orkiestra? Dowiedzieć się jak brzmią instrumenty dęte i zagrać nich? Przyjdź na dni otwarte ze Staszowską Orkiestrą Młodzieżową! Zapraszamy również wszystkich muzyków obecnie uczęszczających na zajęcia orkiestrowe oraz byłych muzyków Orkiestry Huty Szkła Tadeusza Wrześniaka. Podczas spotkań instruktor odpowie na wszystkie pytania oraz rozwieje wszelkie wątpliwości.

➡Co tydzień od poniedziałku do soboty jest także otwarta dla Was SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.💡
💬Szukacie sposobu na kreatywne spędzenie czasu ze swoim dzieckiem w czasie wakacji? A może chcecie podjąć wyzwanie konstrukcyjno-logiczne? Zapraszamy do SOWA Staszów – Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Tu nie ma czasu na nudę!

📣Na naszej stronie oraz na facebook’u będziemy na bieżąco publikować plakaty oraz posty z większą ilością informacji do każdego wydarzenia. Śledźcie nas uważnie i znajdźcie dla siebie przyjemne zajęcie na sierpniowe dni.😉