Po długich tygodniach intensywnych przygotowań i dopracowywania ról, wreszcie nastał ten upragniony dzień – premiera. 26 kwietnia spotkaliśmy się, aby wspólnie wyruszyć w magiczną podróż przez gąszcz polskiego humoru, gdzie historia splotła się z dowcipem, a intrygi z romantycznymi uniesieniami. Aktorzy wcielający się w postacie: Cześnika Raptusiewicza, Rejenta Milczka, Klary, Podstoliny czy Pampkina, stworzyli na scenie niepowtarzalny świat, który był jak kalejdoskop barwnych postaci i nieprawdopodobnych sytuacji. To niezwykłe widowisko stanowiło prawdziwą ucztę dla zmysłów, przenosząc nas w świat pełen subtelnych niuansów i głębokich emocji, które bez grama wątpliwości pozostaną w naszej pamięci na długo.

Po wszystkim nastąpiły długie owacje na stojąco – co z pewnością było wspaniałym zwieńczeniem wysiłku, jaki aktorzy włożyli w przygotowania. Warto zaznaczyć, że tego dnia spektakl nie tylko miał jedno, ale aż trzy wystawienia. W godzinach porannych na jego premierze zjawili się uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Staszów.

Zagrała dla Państwa sekcja teatralna SOK pod opieką Ewy Pająk.

Obsada:Emil Szwaja – Cześnik, Rejent, Wacław Tomek Kręcisz – MularzWojciech Zarzycki – PapkinKuba Pasek – WacławEmilia Maziarz – Klara w dublecie z Amelią SkałbaniąAgnieszka Zdziuch – Podstolina w dublecie z Danutą SkórskąDanuta Skórska – Rejent, Dyndalski Reżyseria: Ewa Pająk.

Gratulujemy wszystkim aktorom za ich niezwykłe występy i zaangażowanie, które uczyniło premierę tego spektaklu niezapomnianą. Nie ma wątpliwości, że nasza reżyserka, Ewa Pająk, odegrała kluczową rolę w stworzeniu tej magicznej atmosfery scenicznej. Jej płonąca pasja sprawiła, że każdy z nas mógł na nowo odkryć głębię magii teatru i doświadczyć jej w pełni.