Zaproś mamę na niecodzienny koncert w wyjątkowy dzień. Spraw jej przyjemność i wspólnie spędźcie wieczór przy lampce wina i muzyce filmowej.maja o godz. : w SOK odbędzie się koncert muzyki filmowej z udziałem młodych utalentowanych artystów: Sylwii Przetak i Michała Grobelnego. Po koncercie zapraszamy na wernisaż wystawy niezwykłej fotografii pn. „Pejzaż z natury minimalny” Grzegorza Sidła.
Usłyszycie najpiękniejsze utwory solo oraz duety z filmów. W repertuarze znalazły się takie utwory jak „Dumka na dwa serca” z „Ogniem i Mieczem”, „Time of my life” z „Dirty Dancing”, „Kolorowy wiatr” z „Pocahontas” oraz wiele innych znanych i lubianych piosenek.
Kup bilety już dziś na https://sta.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=59
Sylwia Przetak staszowianka, wokalistka estradowa, chórzystka programu muzycznego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, wokalistka Studia Accantus; współpracuje z artystami polskiej sceny muzycznej m.in: Sanah, Kasią Cerekwicką, Marylą Rodowicz, Sławkiem Uniatowskim. Bierze udział w koncertach orkiestrowych z muzyką filmową i bajkową pod batutą Tadeusza Wicherka. Aktualnie współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym i Teatrem Eko Cykl. Współpracowała ponadto z Teatrem Muzycznym Tintilo, studiem SDI odpowiedzialnym za filmowe nagrania Disneya.
Michał Grobelny muzyk, wokalista, pianista. Uczestnik 4. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i półfinalista 3. edycji „The Voice Of Poland” w drużynie Tomsona i Barona.Odtwórca głównej roli dzwonnika Quasimodo w światowej francuskiej produkcji “Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od niedawna można zobaczyć Michała na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku w musicalu „Jesus Christ Superstar” w głównej roli Jezusa z Nazaretu. Występował ponadto w telewizyjnych produkcjach „Jaka to melodia?”. Aktualnie pracuje nad swoją debiutancką płytą, do tego udziela się kompozycyjnie i aranżacyjnie, czego wynikiem była współpraca m.in. z debiutującą wokalistką Jagodą Kret, Arkiem Kłusowskim oraz zespołem Xxanaxxem.
Grzegorz Sideł pierwsze zdjęcia wykonał mając 9 lat, z pełnym zaangażowaniem zajął się fotografią 8 lat później, samodzielnie opracowując materiały we własnej ciemni fotograficznej. Fotografuje głównie krajobraz świętokrzyski oraz las, interesuje go również człowiek w krajobrazie oraz portret.Laureat nagród w konkursach, m.in. Grand Prix w konkursie „Świętokrzyskie w Kadrze” (2008) oraz wyróżnienia w drugiej jego edycji (2011), trzykrotnie nagradzany w Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym BWA Kielce „Przedwiośnie” w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego „Ponidzie”. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020). Pasję fotografii łączy od dzieciństwa z zamiłowaniem do ornitologii i pieszych wędrówek, szczególnie po Górach Świętokrzyskich, jest członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Klubu Turystów Pieszych PTTK „Przygoda” oraz Towarzystwa Badań i Ochrony Przyrody.
Tak o fotografiach z cyklu „Krajobraz minimalnie uproszczony” pisze Stanisława Zacharko-Łagowska, krytyk i historyk sztuki, artystka fotografik, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach:„Zamierzony minimalizm, jako środków wyrazu używający tylko nieskazitelnej bieli śniegu, jednolitej bladej szarości nieba i czarnego rysunku bezlistnych gałązek drzew, krzewów i pędów uschłych traw, odsłania w pełni mistrzostwo ich kompozycji i doskonałość proporcji. Charakterem bardziej przypominają grafiki czy rysunki – i tworzone są z równą im starannością. Dodatkowo ten charakter podkreśla rozległość kadru, który pozwala na pomniejszenie odległych elementów i zatarcie zbędnych szczegółów, oraz na powiększenie neutralnej płaszczyzny partii nieba. Graficzne piękno i wyszukana, ascetyczna wręcz, elegancja tych zdjęć stanowi o ich wyjątkowej plastycznej atrakcyjności”.