Jesień nas rozpieszcza owocami tej pory roku, a przede wszystkim kolorami mieniącymi się w blasku słońca w pogodne ciepłe dni. Taki nastrój sprzyja kulturze, dlatego Staszowski Ośrodek Kultury zaprosił widzów, by wspólnie spędzić październikowy wieczór w pełni oddając się sztuce.
I część spotkania to wernisaż wystawy Tadeusza Blicharza. Z wykształcenia jest chemikiem i całe zawodowe życie przepracował w tym zawodzie.
Od kilkunastu lat mieszka na skraju lasu we wsi Nowa Huta. Bliski kontakt z naturą o każdej porze dnia i nocy sprawił, że najbliższa okolica stała się źródłem zachwytów i tematem jego fotografii. Zawsze z podziwem patrzył na dzieła impresjonistów, a także współczesnych malarzy krajobrazu. Niedoścignionym wzorem są dla niego prace m. in. Jana Stanisławskiego, Jerzego Gnatowskiego oraz wielu malarzy Kazimierskiej Konfraterni. Od dawna chciał malować. Swoją przygodę z amatorskim malowaniem rozpoczął z chwilą przejścia na emeryturę. Pracował w KiZChS „Siarkopol”. I tak z pasji fotograficznej zrodziła się fascynacja malarstwem. Głównym tematem prac jest otaczająca przyroda, w technice oleju i akrylu.
II część spotkania to koncert „Idź swoją drogą” wykorzystujący twórczość Jonasza Kofty.
Wiemy, że jesień potrafi przynieść wiele radości, słońca, kolorów i uśmiechu. W takim nastroju był właśnie ten koncert – niezwykły: pogodny, nienachalnie zabawny, poetyki.
W kwietniu minęło 31 lat od kiedy odszedł Jonasz Kofta – wybitny poeta, dramaturg, satyryk i kabareciarz. By przypomnieć tę niezwykłą postać Janusz Strobel, który wspólnie z pisarzem napisał wiele piosenek, podjął się aranżacji utworów wybranych przez Nulę Stankiewicz. I tak powstał koncert niezwykły. Z artystami wystąpił również Jerzy Małek.
III część spotkania to jesienna degustacja potraw – owoców tej pięknej pory roku.
Dziękujemy wszystkim osobom i formom za pomoc w przygotowaniu III części spotkania oraz całego wydarzenia. Na liście podziękowań znajdują się: Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Alfa” w Mostkach – Adrian Suchojad, Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Wiązownicy Dużej – Joanna i Wiesław Bonarkowie, Zakład Uboju i Produkcji Wędlin w Czajkowie Północnym – Wiesław Dyl, Piekarnia „Zdrowiej” w Podmaleńcu – Paweł Chałoński, GS „SCh” w Staszowie – Renata Wołowiec, Koło Gospodyń Wiejskich w Oględowie, Piekarnia „Sojda” w Staszowie – Krzysztof Sojda, Gospodarstwo Rybackie w Rytwianach – Wacław Szczoczarz, Restauracja „Karczma Świętokrzyska” w Golejowie oraz „Czas na Zegar” w Staszowie – Ewa Szymańska i Aneta Zielińska, Gospodarstwo Ekologiczne w Małej Wsi – Sylwia i Piotr Lipińscy, Maria i Konrad Lipińscy, Sklep Spożywczy Warzywa – Owoce w Staszowie – Piotr Mazur , Hodowla Drobiu w Krzczonowicach – Agnieszka i Jerzy Gozdkowie, Gospodarstwo Ekologiczne „Ekorab” w Jasieniu – Elżbieta i Bogdan Charowie, Ewa i Tadeusz Blicharzowie – Nowa Huta, Barbara Suchorowska – Niemścice, Maria i Zbigniew Olszewscy – Gacki, Jan Klamczyński – Szydłów, Monika i Sławomir Michalcowie – Brzeziny, Wisława Jaworska – Nowa Huta, Nadleśnictwo Staszów, Fabryka Bombek w Staszowie – Lucyna i Dariusz Gozdkowie, Kwiaciarnia „Dolce Vita” w Staszowie – Maria Skrzynecka.